دپارتمان زبان

دپارتمان زبان

مجموعه مدارس امیدنو در راستای آموزش نوین خود، در برنامه هفتگی خود برای تمامی دانش آموزان کلاس های مکالمه زبان انگلیسی در نظر میگیرد و برای دانش آموزان دوره دوم علاوه بر زبان انگلیسی، کلاس زبان فرانسه هم در نظر دارد.

دانش آموزان قبل از شروع کلاس ها به صورت پایه به پایه تعیین سطح می شوند تا در کلاسی با سطح خود حضور بهم رسانند .

کلاس مکالمه زبان انگلیسی که به صورت دو زنگ در هفته برای تمامی دانش آموزان برنامه ریزی شده و با توجه به سطح دانش آموزان شامل 4 یا 5 ترم تا انتهای سال میباشد که در هر ترم اولیا از وضعیت آموزشی دانش آموز مطلع می شوند و کلاس مکالمه زبان فرانسه برای دانش آموزان دوره دوم با توجه به اینکه مباحث آموزشی جدی تر می شود، یک زنگ در هفته برنامه ریزی شده است.

لازم بذکر است در تمامی کلاسهای برنامه ریزی شده اولیا می توانند از برنامهای بعد از مدرسه نیز برای ادامه در برنامه مد نظر خود استفاده نمایند.

از چه سنی باید آموزش زبان به کودکان را شروع کرد؟ 

کار‌شناسان آموزش کودک و زبان‌شناسان معتقدند کودکانی که قبل از دوره نوجوانی به یادگیری زبان دوم بپردازند بهتر می‌توانند در زمینه تلفظ کلمات به طور صحیح و نزدیک به صاحبان اصلی زبان عمل کنند. زبان‌شناسان این موضوع را به تغییرات فیزیولوژیکی مربوط می‌دانند که در مغز کودکان در سنین نوجوانی رخ می‌دهد. تفاوت هجا‌ها و آوا‌ها در زبان‌های مختلف که باعث تفاوت لهجه‌ها می‌شود در کودکانی که زبان را قبل از شکل‌گیری بخش‌های مربوطه در مغز یاد گرفته‌اند کمتر به چشم می‌آید. به همین دليل بهترین سن شروع آموزش زبان به کودک، قبل از ۱۰ سالگی و زمانی است که کودک هنوز در زبان مادری خود هم پیشرفت چندانی نداشته است. البته این مسئله به هیچ وجه كودك را از یادگیری زبان مادری بازنمي‌دارد بلکه به پیشرفت آن هم کمک خواهد کرد. بعضی از والدین نگران این نکته هستند که یاد دادن زبان دوم در سنین کم ممکن است باعث شود کودک زبان مادری خود را فراموش کند یا این‌که در یادگیری زبان مادری و ادبیات آن دچار مشکل شود. در حالی‌که زبان‌شناسان خلاف این باور را دارند. آن‌ها معتقدند یادگیری زبان دوم به دليل به کارگیری ذهن کودک در استفاده از ترجمه‌ها و معانی کلمات و ساختار جملات می‌تواند باعث شود زبان مادری خود را هم بار دیگر بیاموزد و آن را در کنار زبان دوم یاد بگیرد. توجه کودک به یک زبان جدید می‌تواند باعث توجه او به ساختارهای زبان و جمله‌بندی‌ها شود. چیزی که ممکن بود تا آن زمان به آن چندان توجهی نشان داده نشود.

ارائه زبان دوم در سال‌های اولیه تحصیلی که کودک شوق برای یادگیری دارد باعث بالا رفتن سرعت یادگیری می‌شود. بسته به تلاش و میزان زمانی که صرف آموزش این زبان به کودک می‌شود ممکن است در آینده کودک بتواند به خوبی و با فصاحت به زبان دوم حرف بزند.

کتاب های مکالمه زبان در نظر گرفته شده برای دانش آموزان در مجموعه مدارس امیدنو

میباشد.Family & Friends

Family & friendsیک مجموعه آموزش زبان در ۶ سطح بوده و یک برنامه زبان آموزی قوی و فوق العاده ای را در تلفظ و آموزش در اختیار آنها قرار می دهد. برنامه مهارت آموزی فوق العاده قوی این مجموعه تاکید خاصی بر توانایی های صحبت کردن و نگارش به صورت طبیعی و واقعی دارد. به علاوه اینکه بسته شگفت انگیز منابع چاپی و دیجیتال یکپارچه این مجموعه کلیه شرایط تدریس و همه انواع یادگیری را پشتیبانی کرده و کلیه فراگیران، معلمان و اولیاء را یاری می نمایید

ویژگی های اصلی Family & Friends 1_6 

۱_برنامه مهارت آموزی فوق العاده قوی
۲_بسته شگفت انگیز منابع چاپی و دیجیتال یکپارچه
۳_سی دی صوتی مخصوص فراگیران به همراه تمرینهای اضافی گفت و شنود
۴_برنامه آموزش گام به گام صداها
۵_برنامه آموزش ارزشها – مهارت های اجتماعی و عاطفی
۶_منابع ارزشیابی – از جمله آزمون های زبان آموزان جوان کمبریج و امتحانات اینترنتی
۷_روش تدریس واضح و روشن
۸_آموزش ساده و مفرح صداها
۹_ارایه واژگان تصویری و لیست لغات در پایان کتاب
۱۰_تهیه سوالات استاندارد
۱۱_پرورش مهارتهای عاطفی اجتماعی و فردی زبان آموزان